Paříž od A do Z | Paris.cz

fotografie, počasí, informace a památky Paříže

Cesta do Paříže


Do Paříže existuje z České republiky několik způsobů dopravy. Od nejextrémnějšího, tedy pěšky (pokud se na tímto způsobem někdy vydáte, určitě nám dejte vědět, rádi vaše poznatky zveřejníme), přes klasické autem, autobusem, vlakem či na motorce. Až po v poslední době asi nejčastější způsob, leteckylevné letenky do Paříže naleznete na serveru letenkylevne.cz

Rozdíly v jednotlivých typech dopravy jsou Vám jistě patrné již na první pohled a to ať cenové či náročností na vaši fyzičku. Zkrátka u jízdy autem si jako řidič po cestě skutečně neodpočinete, ale pojďme se na jednotlivé typy dopravy podívat pečlivěji.

Letecké spojení do Paříže

Aktuálně do Paříže létají z České republiky, konkrétně z pražského letiště Ruzyně, celkem 4 letecké společnosti. Jedná se o národní francouzské aerolinie Air France, české národní aerolinie ČSA, českou společnost SmartWings a pak nízkonákladovou leteckou společnost Wizz Air, jejichž letenky do Paříže se cenově vyplatí z výše uvedených nejlépe. Samozřejmě, pokud si je včas u Wizz Air zarezervujete.

Kromě SkyEurope létají všechny letecké společnosti na pařížské letiště Charles De Gaulle (CDG), SkyEurope s vámi usedne na ranvej letiště Paris Orly (ORY).

Letiště Paris Orly (ORY) se nachází na jihu Paříže, oproti tomu letiště Charles de Gaulle (CDG) je zhruba 23 km severně od Paříže. Obě jsou však s přimhouřením oka dobře dostupná příměstskou hromadnou dopravou.

související odkazy s leteckým spojením do Paříže

Autem či motocyklem do Paříže

Z Prahy do Paříže je to po silnicích zhruba 1040 km s průjezdem přes Německo. Potěšit Vás může skutečnost, že celkem 1020 km pojedete z Prahy do Paříže po kvalitních vozovkách našich, německých a francouzských dálnic

Přesnou trasu autem z Prahy do Paříže si můžete vyhledat pomoci služby ViaMichelin.

Německé dálnice jsou zdarma, nikoliv však francouzské, kde budete muset zaplatit na několika místech tzv. mýtné (místa označená cedulí s nápisem „péage“).

Při vjezdu na francouzské území je samozřejmostí dodržování tamních pravidel silničního provozu. Mějte tedy na paměti, že v obci platí max. povolená rychlost 50 km/h, mimo obec 90 km/h, na dvouproudých silnicích 110 km/h a na dálnicích 130 km/h. Pokud se na svoji cestu vydáte na motocyklu, pak jste povinnen celoročně na své motorce svítit.

A protože Francie je známá jako země vinarů, tak narozdíl od České republiky mají povolen alkohol v krvi a to 0,5 promile, tedy množství, které by mělo odpovídat jedné sklence vína.

Pokud se do Francie vydáte se svými dětmi, mějte na paměti, že na místě spolujezdce je možné nechat sedět dítě starší 10 let.

Autobusem do Paříže

Z České republiky se můžete do Paříže vydat i autobusem a to společnostmi Eurolines (nástup možný v Praze, Brně a Plzni) a StudentAgency (nástup možný v Praze a Brně). Cesta trvá kolem 15 hodin a cenově se pohybuje v rozmezí 1500 – 1700 Kč jedním směrem. Tedy když se včas rozhodnete, kdy svůj výlet do Paříže plánujete, tak za tuto, případně o chloupek vyšší cenu, seženete letenku. Tedy pohodlnější způsob dopravy, jak časově, tak fyzicky.

Vlakem do Paříže

Pokud jste romantické a dobrodružné duše, můžete se do Paříže vydat vlakem. Aktuálně však žádný přímý spoj Česká republika – Paříž neexistuje a tak se budete muset připravit na minimálně dvě přesedání v Německu. Na základě toho, jak moc komplikovaný spoj vyberete, se vaše cesta z Prahy do Paříže může pohybovat v rozmezí 13 – 19 hodin. Pokud Vás zajímá aktuální cena, tak je třeba se obrátit se svým dotazem na nejbližším nádraží Českých drah, ale cestování vlakem do zahraničí je jednou z nejdražších alternativ. Takže skutečně, tento způsob dopravy do Paříže je jak jsme již uvedli, pro romatiky a dobrodruhy.