Paříž od A do Z | Paris.cz

fotografie, počasí, informace a památky Paříže

Ubytování


Levné ubytování v hotelích (nutno počítat, že bez snídaně); především v 5. a 6. obvodě (Latinská čtvrť), případně okrajové čtvrti (19. a 20. obvod). Snídaně jsou v hotelích relativně dražší než v kavárnách; za 2 lůžkový se často považuje pokoj s jednou velkou, manželskou postelí (grand lit), nutno upřesnit, zda se žádají 2 samostatná lůžka (chambre á 2 lits), bývají většinou dražší.

Rezervace pokoje se telefonicky přijímá zřídka, vždy nutno písemně potvrdit. Často se vyžaduje platba předem; není-li rezervace (storno) provedeno v určité době, peníze se nevracejí.

V ubytovnách často rezervace nepřijímají (s výjimkou skupin), lze si většinou domluvit lůžko na týž den či o to požádat zprostředkovatele (informační kancelář) zdarma.

V některých ubytovnách je možnost levného stravování. V Paříži a v pařížské oblasti jsou hotely relativně drahé, vyšší ceny se praktikují i u ubytování nehotelového typu (např. různé Centres de séjour, Auberge de Jeunes-se apod.), proto se pro více osob vyplatí nějaký levný hotel (ceny za jednu noc jsou prakticky stejné, ovšem v hotelu se o ně podělí 2-3 osoby), nemluvě o pohodlí (např. do většiny ubytoven přes den nelze vstupovat, problém je potom se zavazadly aj.).

Nespoléhat na přespání v nádražních čekárnách. V noci jsou kontrolovány, musí se předložit jízdenka; navíc jsou zamykány a otevírány před příjezdy vlaků.